Klinika namuose
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Pamiršote slaptažodį? | Registruokitės
Paieška
Pradžia > Naujienos > Gripas ar peršalimas?
Gripas ar peršalimas?

Staiga pakilo temperatūra,skauda galvą, gerklę, kosite. Kas tai – gripas ar angina? Virusinis susirgimas ar peršalimas? Atsakyti labai sunku, ypač pirmąsias susirgimo paras. Virusinį susirgimą įtariame...

...tada, kai aplinkoje yra daugiau sergančių žmonių – šeimos narių, bendradarbių, ar oficialiai paskelbta epidemija. Sergančiųjų skundai panašūs – aukšta temperatūra, bloga bendra savijauta, raumenų skausmai, galvos, gerklės skausmas, sausas kosulys. Deja, anginos, plaučių uždegimo, inkstų uždegimo simptomai pirmosiomis susirgimo dienomis yra panašūs į gripo. Jei gerklės skausmas toks stiprus, kad sunku ryti, patino kaklas, kosulys varginantis, priepuolinis,sutriko šlapinimasis, skauda pilvą , karščiuojate ketvirtą – penktą parą , reikėtų kreiptis į gydytoją ir atlikti tyrimus. Paprastai atliekamas kraujo tyrimas, šlapimo tyrimas, esant reikalui – rentgenograma.

Padidėjęs leukocitų skaičius kraujo tyrime, pakitimai šlapime, pokyčiai krūtinės ląstos rentgenogramoje ar vidaus organų echoskopijose būna esant rimtam mikrobiniam susirgimui ar vystantis komplikacijoms po gripo.

Labai jautrus rodiklis yra C-reaktyvinis baltymas ( tiriamas kraujas) – jo padidėimas reiškia, kad yra mikrobo sukeltas susirgimas ir reikalingas gydymas antibijotikais.

 
« Ankstesnis   Tolimesnis »