Klinika namuose
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Pamiršote slaptažodį? | Registruokitės
Paieška
Pradžia > Naujienos > Kiaulių gripo pavojus
Kiaulių gripo pavojus

 Žmones pasiekia neramios žinios iš Amerikos žemyno ir kai kurių Europos šalių apie plintantį kiaulių gripo virusą kuris pavojingas ir žmonėms. Ar pasieks mus ši baisi liga? Kaip ja užsikrečiama? Kokios apsaugos priemonės? Ar nesusirgsime jei valgysim kiaulieną?...

Kiaulių gripas – virusinė kiaulių liga, kurią sukelia A tipo gripo virusas. Būna kiaulių susirgimo protrūkiai šaltuoju metų periodu. Kiaulės gali būti užsikrėtusios žmogaus , paukščių ir kiaulės gripo virusu tuo pat metu. Taip susidaro palankios sąlygos gripo virusui mutuoti ir jis tampa pavojingas žmonėms. Kaip sezoninis susirgimas kiaulių gripas žmonėms jau buvo nustatytas ir seniau – 2005 – 2009 m. JAV buvo užregistruota dvylika atvejų, 1976m. keluose miestuose buvo ligos protrūkis – sirgo apie 200 žmonių, vienas mirė. Dažniausiai suserga artimai su kiaulėmis kontaktuojantys žmonės – fermų darbuotojai, ūkininkai, gyvulių parodų rengėjai ir lankytojai. Šiuo metu cirkuliuoja A tipo H1N1 gripo virusas, kuris gali būti perduodamas žmogaus – žmogui. Taigi iškyla pavojus užsikrėsti bet kuriam, kuris kontaktavo su sergančiuoju.

Žmogus nešiojantis kiaulių gripo virusą gali užkrėsti kitus 1 dieną prieš pasireiškiant simptomams ir dar 7, kartais -10,dienų po to – taigi, dar pats nežinodamas kad serga, žmogus jau yra pavojingas. Virusas plinta oro- lašiniu būdu čiaudint, kostint, taip pat per užkrėstus paviršius – stalviršius, žaislus, durų rankenas ir pan. Ant paviršių virusas išlieka gyvybingas apie 2 val. Dažnas rankų plovimas vandeniu su muilu ar nusivalymas alkoholio turinčiu dezinfektantu ar servėtėlėmis gali apsaugoti nuo ligos. Reikėtų vengti žmonių susibūrimų, atsisakyti nebūtinų kelionių, kosint ar čiaudint prisidengti burną ir nosį, nešioti med. kaukes. Didelę reikšmę turi organizmo imuniteto stiprinimo priemonės - fizinis aktyvumas, pilnavertis maistas, geras miegas ir poilsis, pakankamas išgeriamų skysčių kiekis, vit.C.

Kiaulių gripo susirgimo požymiai panašūs kaip ir užsikrėtus žmogaus gripo virusu – karščiavimas, kosulys, gerklės ir viso kūno skausmas, šaltkrėtis, silpnumas. Gali būti viduriavimas, vėmimas. Dažna komplikacija – palučių uždegimas. Kaip ir žmogaus sezoninis gripas, kiaulių gripas paūmina lėtines žmonių ligas.

Ar yra vakcina nuo kiaulių gripo? Kiaulių A tipo H1N1virusas nėra toks pat kaip žmogaus A tipo H1N1 virusas - skiriasi jų antigeninė struktūra, todėl vakcina prieš žmogaus gripo virusą neveiksminga prieš kiaulių gripo virusą. Gydymui gali būti skiriami priešvirusiniai vaistai – oseltamiviras, zanamiviras. Jie sumažina ir komplikacijų išsivystymo galimybę.

O kiaulieną tikrai galima valgyti, nes virusas su maistu neperduodamas. Gerai nuplauta ir išvirta mėsa nepavojinga.

Dažnai plaukite rankas, naudokite vitaminą C ( kol kas dar nėra šviežių daržovių ir vaisių ir šio vit. trūksta), gerai išsimiegokite, būkite gryname ore ir būsite sveiki ir žvalūs.

 
« Ankstesnis   Tolimesnis »