Klinika namuose
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Pamiršote slaptažodį? | Registruokitės
Paieška
Pradžia > Naujienos > Sumušimai
Sumušimai
Vaikai džiaugiasi šalta ir snieguota žiema, slidinėja, čiuožinėja, mėtosi gniūžtėmis. Dūkdami ir išdykaudami neišvengia sumušimų ir traumų. Suaugusiems taip pat šią šaltą žiemą, kai trūksta lėšų valyti gatves ir kiemus, itin dažni patempimai, sumušimai. Ką daryti, jei sumušta ranka, koja ar galva? Kaip elgtis? ...  ...Susimušus yra pažeidžiamos poodinės ir gilesnės kraujagyslės ir atsiranda mėlynė – tai kraujosrūva po oda. Jei kraujas išsilieja giliau, tarp raumenų, mėlynės nesimatys, bus skausmas, patinimas. Užsigavus ranką, koją ar kitą vietą, pirmiausia sumuštą vietą reikia šaldyti. Šaldoma pirmąją parą – dedame ledą, namų sąlygomis, jei ledo neturime, iš šaldiklio šaldytų daržovių maišelį ar tiesiog šaldytos mėsos gabalą, įvyniotą į rankšluostį ar kitą medžiagą. Šaltį laikome apie penkiolika minučių, tada nuimame , leidžiame keliolika minučių sušilti, ir vėl dedame. Šaldyti reikėtų apie pusantros – dvi valandas. Pirmą parą sumuštos vietos netrinti, nešildyti. Kitas paras tinka šildomieji kompresai, tepalai su heparinu. Jeigu esate toli nuo namų, kelionėje, išvykoje į gamtą, labai patogu šaldomieji maišeliai, kuriuos galima nusipirkti vaistinėje. Tai nedideli maišeliai, užpripildyti tam tikra medžiaga. Tokį maišelį stipriau spustelėjus tarp rankų prasideda cheminė reakcija ir maišelis atšąla.

Jei sumušama galva ar pilvas – taip pat šaldome. Bet reikia stebėti žmogaus savijautą. Sumušus galvą, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, silpnumas, mieguistumas, nedidelė temperatūra – tai smegenų sutrenkimo požymiai. Stipriau sumušus pilvą, gali būti pažeisti vidaus organai, prasidėti pavojingas gyvybei vidinis kraujavimas – atsiranda blyškumas, ryškus silpnumas, galvos svaigimas, galimas sąmonės netekimas. Pastebėjus šiuos požymius reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Mėlynė laikoma didele jei yra paties žmogaus delno dydžio. Didelės mėlynės sunkiau rezorbuojasi, patekus infekcijai – gali supūliuoti. Pajutus tvinkčiojimą, pulsavimą, skausmą, paraudimą sumušimo vietoje reikia kreiptis į gydytoją. Kita didelės mėlynės komplikacija – krešuliai, kurie nesirezorbuoja, čiuopiant jaučiami guzeliai. Tuomet reikalinga fizioterapija, o kartais net chirurgo pagalba.

Kad sumušimai ir traumos negadintų gyvenimo,sportuojant užsidėkite rankų ir kojų apsaugas, dėvėkite specialią aprangą, avėkite tinkamą avalynę. Dviratininkai ir motociklininkai turi būti su šalmais. Automobilyje nepamirškite prisisegti saugos diržais.

 

Saugokite save ir savo vaikus

 
« Ankstesnis   Tolimesnis »