Klinika namuose
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Pamiršote slaptažodį? | Registruokitės
Paieška
Pradžia > Naujienos > Vaikas nevalgo
Vaikas nevalgo

Dažna mama skundžiasi, kad jos vienerių – trejų metų mažylis ėmė nevalgyti. Tokio amžiaus vaikai yra išrankūs valgytojai – nenori bandyti naujų maisto produktų, nevalgo karšto ar šalto maisto,vengia mišrainių ar troškinių, kurių sudėtis jiems neįprasta, kai kurių produktų nepatinka kvapas ar neestetiškai atrodo patiektas maistas. Vaikai gali prasčiau valgyti jei yra pervargę, mažai būna gryname ore, dažnai ...

...užkandžiauja ar skanauja saldumynų. Jei vaikas per dieną išgeria tris – keturis puodelius pieno ir tris puodelius sulčių, jis tikrai gali nenorėti valgyti, nes tai maždaug atitinka tokio amžiaus vaiko paros energijos poreikiusAntraisiais– trečiaisiais gyvenimo metais vaikai tampa labai smalsūs, aktyviai tyrinėja aplinkinį pasaulį ir tiesiog neturi laiko valgyti, valgymas jiems tampa neįdomus, todėl neverskite vaiko valgyti kai jis nealkanas, o valgančio neskubinkite, netrikdykite jo dėmesio. Ne mažiau svarbu mitybos režimas ir šeimos valgymo įpročiai. Vaikų apetitas gali sumažėti tuo metu kai sulėtėja augimas (augimas vyksta šuoliais). Atminkite, kad vaikas virš vienerių jau auga daug lėčiau negu kūdikis, ir jam reikia sąlyginai mažiau maisto ir energijos skaičiuojant kalorijų kiekį vienam kilogramui svorio, todėl jo apetitas gali sumažėti. Jei vaikas aktyvus, judrus, sveikas, auga ir vystosi normaliai, reiškia jam maisto pakanka. Vaikas turi valgyti įvairų maistą . Vienerių – trejų metų vaiko maisto pocija turi sudaryti apie ketvirtadalį suaugusiojo porcijos dydžio. Per dieną vaikas turi valgyti penkis kartus – trys pagrindiniai maitinimai ir du užkandžiai. Tačiau dažnai vaikai nevalgo trijų pagrindinių patiekalų per dieną – gali pakakti ir vieno pagrindinio patiekalo ir kelių užkandžių.Jei suvalgo stiprius pusryčius, bet nedidelius priešpiečius ir pietus, pavakarių gauna užkandžių, išgeria du tris puodelius pieno, pusantro – du puodelius sulčių, tai gauna paros kalorijų kiekį.

Kad vaikas augtų sveikas ir normaliai vystytųsi reikalingas įvairus maistas. Daugiausia rekomenduojama valgyti grūdinių produktų (duona, kruopos, makaronai), daržovių ir vaisių, pieno produktų, mėsos, kiaušinių reikia mažiau, saikingai vartoti riebalus iraliejus ( jie būtini ir labai vertingi), mažai – cukraus, saldainių, saldžių gėrimų ( daug kalorijų, bet mažai maistingi).

Teisingosvaikų mitybos taisyklės:

-maistas turi būti įvairus, pakankamai vitaminų, mikroelementų, kalcio, geležies;

-riboti maistą kur daug sočiųjų riebalų – riebi mėsa, palmių aliejus;

-vartoti liesą mėsą, aliejus ( saulėgrąžų, gemalų ir kt.);

-kuo daugiau daržovių, uogų, grūdų;

-vengti maisto su konservantais ir dirbtiniais priedais ( skaityti maisto produktų etiketes);

-riboti druską, cukrų, saldumynus;

-iki dvejų metų amžiaus turi gauti pakankamai riebalų (polinesočiųjų riebiųjų rūgščių), kad vystymasis būtų normalus ( liesas pienas ir liesi pieno produktai – tik vyresniems).

Gero apetito!

 
« Ankstesnis   Tolimesnis »