Klinika namuose
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Pamiršote slaptažodį? | Registruokitės
Paieška
Pradžia > Naujienos > Žarnyno sutrikimai vasarą
Žarnyno sutrikimai vasarą
Vasarą keliaujame, iškylaujame gamtoje, džiaugiamės pliažo malonumais, atostogaujame kurortuose, sodybose. Dažnas ilsisi šiltuose kraštuose ar vyksta į egzotines šalis. Visa tai keičia mūsų maitinimosi režimą,pasikeičia racionas, skanaujame neįprastų patiekalų, valgome daugiau vaisių, daržovių, uogų, papiktnaudžiaujame keptu ant laužo maistu. Dėl to gali ... ... sutrikti virškinimas, atsirasti nemalonių jutimų skrandžio srityje, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

Viduriavimas – gana dažnai gadina vasaros malonumus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Skauda skrandį, raižo pilvą, pučia vidurius, pykina, suskystėja išmatos, padažnėja tuštinimasis jei išgeriame nekokybiškų gėrimų, valgome blogai termiškai apdorotą maistą, nešvarias daržoves ir vaisius, persivalgome, valgome daug riebaus maisto, aštrių prieskonių. Svarbiausia – gerkite daug skysčių – negazuoto mineralinio vandens, arbatos. Būtinai išgerkite Smectos – šis vaistas efektyviai sumažina viduriavimą, slopina skrandžio skausmus, vidurių pūtimą, pykinimą. Be to pašalina iš žarnyno susikaupusius toksinus, virusus, bakterijas. Smecta tinka ir vaikams ( yra vaikiškos paskanintos formos), ir suaugusiems, patogi naudoti (tirpinama vandenyje), vežtis į kelionę, nes išleidžiama sausų miltelių forma pokeliuose. Jei viduriavimas nesibaigia per dvi – tris dienas, darosi silpna, kyla aukšta temperatūra, išmatose atsiranda kraujo, nuolat vemiama, būtina kreiptis į gydytoją. Kelionių, iškylų metu pasistenkite dažniau nusiplauti rankas su muilu ar , jei nėra galimybės, naudokite vienkartines servetėles rankoms valyti, nevalgykite įtartino kvapo ar skonio maisto produktų.

Vasarą neretai vargina ir vidurių užkietėjimas, nes sutrinka mitybos režimas, dažniau užkandžiaujame sausą maistą – kepinius, sumuštinius, nes keliaujant tai patogu. Be to, esant karščiams, daugiau prakaituojame ir taip organizmas netenka skysčių. Atsiranda sunkumo jausmas pilve, skausmai, pūtimas, gali skaudėti galvą, pykinti. Pilvo skausmai kartais gali būti labai stiprūs, imituoti apendicitą. Valgykite sriubas, daržoves, gerkite sulčių, kitų skysčių. Jei pastebite, kad pasunkėjo tuštinimasis, nelaukite, kol taps visai blogai, panaudokite Forlax miltelius – išgerkite ant tuščios ištirpintus stiklinėje vandens. Yra dozuotės vaikams ir suaugusiems. Vaistas saugus, beveik nesirezorbuoja iš žarnyno, minkština išmatas, nesukelia ūmaus noro tuštintis. Patogus naudoti, vežtis į kelionę.

Norėdami išvengti žarnyno sutrikimų laikykitės asmens higienos reikalavimų, vartokite pakankamai skysčių, negerkite nevirinto vandens, valgykite tik gerai termiškai apdorotą maistą, plautas ar luptas daržoves ir vaisius. Paėmę maistą į kelionę, laikykite jį šaltai, o prieš naudodami , atkreipkite dėmesį į jo kvapą ir skonį. Jei bent įtariate, kad maistas ar gėrimas gali būti netinkamas, geriau nenaudokite.

 

Puikių vasaros įspūdžių!

 
« Ankstesnis   Tolimesnis »